Z okazji świąt Bożego Narodzenia świąteczne życzenia składają sobie nie tylko znajomi czy członkowie rodzin. W dobrym tonie jest, aby w tym szczególnym okresie roku firmy pamiętały także o wysłaniu biznesowych kartek świątecznych swoim kontrahentom, klientom czy pracownikom. O czym należy pamiętać, podczas projektowania firmowej kartki świątecznej?

Każdej firmie, bez względu na jej wielkość czy pozycję na rynku, powinno zależeć na budowaniu dobrych relacji z klientami i kontrahentami. Najlepszym na to sposobem jest regularne przypominanie im o tym, jak są dla nas ważni i że o nich pamiętamy. W okresie świąt Bożego Narodzenia warto wysyłać firmowe kartki świąteczne. Istotne jest jednak, aby nie były to jakiekolwiek kartki, ale kartki zindywidualizowane z logo Twojej firmy, ze specjalnymi życzeniami i właściwie dobraną, pasującą kopertą. Chcąc stworzyć idealną firmową kartkę świąteczną, kieruj się poniższymi pięcioma zasadami.

Elegancki projekt

Czasy, kiedy firmy kupowały gotowe kartki świąteczne, na szczęście już dawno minęły. Obecnie koszt zaprojektowania i wydrukowania zindywidualizowanych biznesowych kartek świątecznych nie jest wygórowany, z powodzeniem mogą pozwolić sobie na niego więc również niewielkie firmy.  Projekt firmowej kartki świątecznej powinien unikać motywów typowo religijnych – zwłaszcza jeżeli współpracujemy z firmami czy klientami z innych kultur. Można postawić za to na elementy graficzne kojarzące się z zimą (np. śnieżynki, zimowy las) czy z celebrowaniem świąt (np. choinka, bombka, gałązka drzewa iglastego). Trzeba też pamiętać, że firmowa kartka świąteczna ma świadczyć o profesjonalizmie i elegancji, a nie przypominać choinkę. Nie powinno się więc stosować zbyt wielu typów zdobień, kolorów czy uszlachetnień druku. W biznesie im prostszy jest przekaz, tym lepiej.

Logo firmy

Zindywidualizowana karta świąteczna powinna z pewnością zawierać logotyp lub nazwę firmy. Zazwyczaj umieszcza się je nie tylko w podpisie pod życzeniami, ale także na pierwszej, głównej stronie. Ważne jest, aby logotyp był niewielki i nie przeważał nad grafiką stricte świąteczną. Idealnie, jeżeli logo nie będzie odróżniać się kolorystyką czy typem dekoracji od głównej grafiki. Często spotyka się sytuacje, w których nawet na co dzień kolorowe logotypy w kartach świątecznych umieszczane są w jednym kolorze pasującym do całości projektu.

Najwyższej jakości druk

Czym byłby najlepszy nawet projekt biznesowej kartki świątecznej, jeżeli wydrukowany zostałby na słabej jakości papierze oraz z użyciem nie najlepszych maszyn drukarskich? Nie chcąc się rozczarować, zamiast drukować firmowe kartki świąteczne we własnym zakresie, na biurowych drukarkach, lepiej zadanie to zostawić specjalistom. W drukarni, np. Grupy FKD, z pewnością uzyskasz pomoc w stworzeniu projektu kartki świątecznej, doborze odpowiedniego papieru i typu uszlachetnień druku, a przede wszystkim w wyprodukowaniu kartki, która zachwyci wszystkich odbiorców jakością wykonania.

Właściwe życzenia

Podobnie jak w przypadku grafik świątecznych, w biznesowych kartkach z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku unika się stosowania zwrotów nawiązujących do religijnego charakteru tego pierwszego święta. Oczywiście zasada ta nie obowiązuje, jeżeli firma jest związana z instytucjami kościelnymi lub jej właściciele podkreślają wyraźnie swoją religijność. Pisząc życzenia do klientów czy kontrahentów, warto również zrezygnować ze sztampowych określeń w stylu „wszystkiego najlepszego i szczęśliwego Nowego Roku”. Życzenia, które skierowane będą do konkretnego odbiorcy (np. z wpisanym jego imieniem i nazwiskiem), a także podkreślą łączącą Twoją firmę z nim relację, będą z pewnością dużo lepiej odebrane i zapamiętane.

Dopasowana koperta

Ostatnim, często pomijanym krokiem jest dobór pasującej do kartki, pod względem wielkości i wyglądu, koperty. Nieeleganckie jest pakowanie kartek świątecznych w klasyczne białe, biurowe koperty papierowe. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zamówienie w drukarni koperty idealnie dopasowanej do firmowej kartki. Decydując się na taki krok, można wybrać kopertę w takim samym kolorze, z elementem ozdobnym bądź logotypem firmy.

W Grupie FKD gwarantujemy nie tylko najwyższej jakości druk, ale także pomoc specjalistów grafików, którzy stworzą idealny projekt firmowej kartki świątecznej. Chcesz zamówić biznesowe kartki świąteczne – skontaktuj się z nami.

Patryk Rękoś
kom. +48 600 30 30 70
tel. +48 61 662 57 88
e-mail: p.rekos@fkd.pl