Z początkiem listopada w hipermarketach pojawiają się ozdoby choinkowe, w radio słychać pierwsze bożonarodzeniowe piosenki, a media atakują nas reklamami, przez które niemal każdy z nas nuci pod nosem „Coraz bliżej święta…”. Jeżeli wśród jesiennej szarugi dostrzeżesz te zimowe sygnały, wiedz, że to ostatni dzwonek, aby zamówić prezenty świąteczne dla pracowników i klientów.

Według danych Instytutu Badawczego Randstand z 2016, aż 85 proc. pracodawców w Polsce planuje z okazji świąt Bożego Narodzenia różnego typu niespodzianki dla swoich pracowników. Co wybrać jako ciekawy upominek? Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się prezenty przydatne, a do tego ładne. Proponujemy kalendarze, notesy i biuwary z logotypem firmy, na które osoba obdarowana lub jej bliscy będą patrzeć przez cały kolejny rok.

Na biurko

Albert Einsten znany jest nie tylko ze zdefiniowania teorii względności, ale także z trafnych obserwacji ludzi. To właśnie on postawił przewrotne pytanie „Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?”. Jeżeli twoi pracownicy należą do grupy tzw. artystycznych dusz lub wielbicieli wszelkiego typu biurkowych „przydasi” (od „przyda się”), dobrym pomysłem na świąteczny prezent będą dla nich będą jedyne w swoim rodzaju firmowane logotypem marki notesy, biurwary oraz kalendarze.

W pudełku

Mimo stałego rozwoju technologii i coraz łatwiejszego dostępu do tabletów, smartfonów czy innego typu notesów elektronicznych, w przypadku konieczności szybkiego zanotowania nic, naprawdę NIC, nie wyprze z użycia podręcznych karteczek. Design standardowych plastikowych pudełek na bloki notesów nie jest ani ładny, ani użyteczny reklamowo. Zdecydowanie lepiej wypadają pod tym względem notesy w pudełku, na którym można nadrukować wszystko, co tylko wymyśli dział kreatywny firmy. To must have każdego pracownika biurowego! Co ważne, w razie zużycia karteczki można uzupełniać.

Wszystko w jednym

Kto z nas nie lubi rozwiązań 2 lub 3 w 1? Nasz kompaktowy, niezwykle dopracowany kalendarz biurkowy to hybryda kalendarza i notesu dla pracowników stanowiąca nowość na polskim rynku. Obejmuje stojący notes z tygodniowym planerem, kalendarzem oraz kolorowymi naklejanymi znacznikami w jednym. Można go składać według własnych upodobań, zajmuje niewiele miejsca, jest niezwykle funkcjonalny, a dzięki ciekawemu projektowi staje się ozdobą biurka. Gdy doda się do tego ciekawy projekt oraz możliwość zapakowania w piękną kopertę z logotypem firmy z pewnością będzie można mówić o udanym prezencie.

Na kreatywne zapiski

Pisanie po blacie kojarzy Ci się wyłącznie z czasami szkoły podstawowej? Być może podobne wspomnienia mają Twoi pracownicy, którzy uwielbiają – a wiemy, co mówimy – biurwary, czyli kalendarz, notes i planer biurkowy w jednym. Szczególnie przydatne są one w przypadku osób przeprowadzających częste rozmowy telefoniczne – zamiast starać się zapamiętać szczegółowe ustalenia bądź klikać klawiaturą, wystarczy zanotować wszystko na dużej płachcie papieru. Pod koniec tygodnia wystarczy zerwać zużytą już kartkę i stworzyć na nowo przestrzeń na kreatywne przemyślenia. Oferujemy biuwary w wersjach 26- oraz 52-kartkowych (dwutygodniowej, tygodniowej).

Na ścianę

Nie pozwól, by w Twojej firmie pojawiły się przypadkowe kalendarze ścienne – przecież to na nie będziecie patrzeć przez kolejnych 12 miesięcy. Jeżeli będą one estetyczne i ciekawe, istnieje spora szansa, że podarowane w prezencie „wyjdą” także poza mury siedziby przedsiębiorstwa i zagoszczą w domach pracowników. Które wybrać? Polecamy nasz autorski projekt kalendarza jednodzielnego lub tradycyjny układ trójdzielny.

 

Biurowa klasyka

Większość firm upodobała sobie kalendarze trójdzielne – można jest spotkać niemal wszędzie. Z czego wynika ich popularność? Na pewno z możliwości sprawdzenia dat z trzech miesięcy jednocześnie (aktualny, wcześniejszy oraz kolejny), a także zaznaczania konkretnego dnia za pomocą tzw. okienka. Rozwiązanie to, chociaż jest naszym bestsellerem, ma w naszej ofercie nowego, depczącego mu po piętach konkurenta…

Nowe spojrzenie

Znacznie czytelniejszy, chrakteryzujący się poważniejszymi gabarytami oraz oferujący większą powierzchnię pod indywidualny zadruk jest stworzony przez Grupę FKD kalendarz jednodzielny. Podobnie jak u swojego „starszego kuzyna”, można na nim obserwować jednocześnie trzy miesiące, jednak kalendarium tego bieżącego jest zdecydowanie większe i umieszczone powyżej dwóch pozostałych. Pozwala to m.in. uniknąć problemów przy oznaczaniu dnia za pomocą przesuwnego „okienka”. Kalendarz może być również ozdobą biura czy domu, wystarczy dobrać odpowiednią grafikę, której rozmiar w tym modelu może być naprawdę spory.

Do torby

Spotkanie na mieście, a może ważna konferencja z kontrahentami? W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się nie tylko tablety czy notebooki, ale także stare, dobre rozwiązania, czyli notesy książkowe. Dzięki zindywidualizowanemu nadrukowi stają się one nie tylko ciekawym prezentem dla pracownika czy klientów, ale także reklamą firmy. Które wybrać do świątecznej paczki? Szczególne zainteresowanie wśród naszych klientów budzą nowatorskie książkowe notesy na spirali z kolorowymi przekładkami oraz notesy w twardej, wycinanej oprawie.

Tęczowe notatki

Notes spiralny z ozdobnymi, tekturowymi przekładkami w pięciu kolorach do wyboru to nasze oczko w głowie. Model ten nazywamy „rainbow”, gdyż w pochmurny dzień, patrząc na jego pełne życia barwy, od razu nabiera się chęci do działania. Przekładki pełnią funkcję nie tylko estetyczną – dzięki nim łatwiej podzielić go na kilka „zeszytów”, w których można notować informacje dotyczące różnych tematów. Okładka tego modelu aż prosi się o nietuzinkowy nadruk z logotypem Twojej firmy!

Wycinana nowość

Jeżeli nie jesteś fanem spirali przy notesach, możesz wybrać model z twardą okładką, z tradycyjnym grzbietem. Wycięcie w dowolnym kształcie na przedniej okładce sprawi, że notes w twardej, wycinanej oprawie wywoła tzw. efekt WOW przy rozpakowywaniu paczek przez pracowników.