Tradycją w Grupie FKD staje się już przedświąteczna współpraca z grupami szkolnymi lub przedszkolnymi. W zeszłym roku tworzyliśmy razem bożonarodzeniowe łańcuchy. W tym roku dzieci na warsztat wzięły nasze firmowe kalendarze. Efekty przerosły nasze wyobrażenia. Zobaczcie sami, jak zdolnymi grafikami są uczniowie International School of Poznan.

Nieszablonowe myślenie jest domeną nie tylko kreatywnych dorosłych, czyli tak zwanych artystycznych dusz, ale przede wszystkim dzieci. O tym, że w z pozoru zwyczajnych przedmiotach widzą one niebywały potencjał przekonaliśmy się kolejny raz podczas przedświątecznego spotkania w międzynarodowej szkole podstawowej w Poznaniu, czyli w International School of Poznan. Czym niezwykle pozytywnie zaskoczyli nas uczniowie „zerówki” oraz najmłodszych klas tej placówki oświatowej?

Z początkiem grudnia udaliśmy się do wspomnianej szkoły zaopatrzeni w kartony pełne niezadrukowanych komponentów niezbędnych do stworzenia naszych firmowych kalendarzy. Dzieci otrzymały elementy, z których powstają kalendarze biurkowe (modele stojak mały plus oraz stojak duży plus) oraz kalendarz ścienny (model jednodzielny duży). Po ozdobieniu według własnego pomysłu tak zwanego body kalendarza każde z nich samodzielnie złożyło z części gotowy produkt i dokleiło kalendarium. Dzięki temu maluchy mogły wyrazić swoją kreatywność i stać się na moment artystami czy grafikami.

Na kalendariach, za radą nauczycielek, dzieci umieściły istotne dla siebie adnotacje oraz zakreśliły kolorem ważne daty. Co ciekawe, w tym międzynarodowym środowisku wskazywano nie tylko na terminy związane z europejską tradycją kulturową, takie jak data urodzin czy święta wielkanocne lub Bożego Narodzenia. W jednym z kalendarzy przyozdobionych piękną mandalą zauważyliśmy nawet zaznaczoną datę ważnego hinduistycznego święta światła, czyli Diwali!

Po co maluchom z zerówki i pierwszych klas szkoły podstawowej kalendarze? Własnoręcznie ozdobione kalendarze posłużą nie tylko za ozdobę szkolnych klas. Zgodnie z konceptem matematycznym, który szkoła wprowadza zazwyczaj na przełomie starego i nowego roku, zostaną one wykorzystane do nauki obliczeń kalendarzowych. W najbliższym czasie będą przede wszystkim przydatne jako narzędzie do nauki dat, a także angielskich nazw dni tygodnia oraz miesięcy.

Dziękujemy International School of Poznan za wspólnie spędzony przedświąteczny czas.