Wiadomo, że skoro zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to każde dziecko będzie wykonywać własnoręcznie ozdoby choinkowe z papieru. Chcąc ułatwić naszym małym sąsiadom z Przedszkola nr 58 w Poznaniu to zadanie, wybraliśmy się w odwiedziny z całą masą kolorowych ścinków i papierów produkcyjnych, które maluchy wykorzystały do przygotowania pięknego i baaaardzo długiego łańcucha.    

W czasach, kiedy większość osób żyje w pędzie i marzy, by doba miała więcej niż 24 godziny, coraz trudniej jest pielęgnować więzi – zwłaszcza te sąsiedzkie. To błąd, bowiem dobry sąsiad to skarb. Wśród naszych wymienić możemy m.in. poznańskie Przedszkole nr 58, któremu w tym roku, w ramach lokalnej współpracy, zrobiliśmy mały prezent i podarowaliśmy kolorowe papiery produkcyjne oraz ścinki, które zostały po realizowanych przez nas projektach. Mała rzecz, a cieszy!

Czy to był dobry pomysł? Znakomity! W efekcie wspólnej pracy dzieci powstały ozdoby choinkowe oraz długi na kilkanaście metrów tradycyjny łańcuch, który przyozdobił przedszkolne drzewko. Przy pracy tak kreatywnej gromadki było wiele śmiechu i zabawy. Przekonajcie się zresztą sami, oglądając zdjęcia autorstwa lokalnego fotografa Jerzego Pawlety.

 

Wszystkim życzymy spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!