Franklin Delano Roosevelt powiedział, że: „Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”. W Grupie FKD wierzymy w moc pracy zespołowej, wspieramy się nawzajem i – w ważnych dla nas chwilach – spędzamy wspólnie czas. Jedną z takich okazji jest coroczne spotkanie przedświąteczne, które w grudniu 2018 roku zrealizowaliśmy jako Wielki Turniej Bowlingowy. Jak było? Zobaczcie sami.

W połowie grudnia 2018 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, cały zespół Grupy FKD spotkał się w jednym z poznańskich klubów bowlingowych. Korzystając z przedświątecznej atmosfery, chcieliśmy spędzić ze sobą czas poza pracą, porozmawiać na tematy niekoniecznie zawodowe i po prostu dobrze się bawić. Czy się udało? Zdecydowanie tak!

Założenie było proste – chcieliśmy aktywnego wypoczynku, luźnej atmosfery i przyjaznych ludzi wokół siebie. Idealnym rozwiązaniem okazał się Wielki Turniej Bowlingowy Grupy FKD. Wzięli w nim udział zarówno firmowi specjaliści w grze w kręgle, jak również amatorzy, którzy uczyli się zasad pod okiem koleżanek i kolegów z pracy. Wszyscy z tym przyjemnym i rozrywkowym zadaniem poradzili sobie lepiej niż dobrze. Zgodnie z zasadą „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” ustaliliśmy, że nie wyłaniamy trójki zwycięzców i wszyscy uznani zostali za wygranych.

Chociaż początkowo nie wszyscy byli przekonani do tej formy spędzania czasu, po rozgrywkach, pojawiły się głosy, że nie można było wymyślić lepszej formy imprezy integracyjnej. Patryk Rękoś, jeden z handlowców Grupy FKD, który początkowo był sceptycznie nastawiony, po rozrywkach powiedział nawet: „Nie wiedziałem, że kręgle są tak genialne!”. Kto wie, może po takim stwierdzeniu będzie przyszłorocznym liderem zawodów?

Mówi się, że można wyjść z pracy, ale praca nie wychodzi z człowieka. Jest w tym powiedzeniu ziarno prawdy i przekonaliśmy się o tym podczas naszego spotkania bowlingowego. Jako osoby związane z branżą poligraficzną, śmialiśmy się bowiem, że „gramy na pasery” [paser – tzw. celownik drukarski, element graficzny poza formatem netto wydruku]. Tak nazwaliśmy strzałki umieszczone na początku toru, które pomagają celować w oddalone kręgle. Zamiast celować kulą bezpośrednio w kręgle rzucaliśmy nią patrząc na pomocne strzałki, dla nas „pasery”.

Czym byłyby „hulanki i swawole” bez przekąsek i niskoprocentowego alkoholu? Podczas Wielkiego Turniej Bowlingowego nie zabrakło żadnego z tych elementów, co pomogło nam się jeszcze lepiej zintegrować i poznać. Szczególne uznanie zyskał magiczny czerwony guzik, po naciśnięciu którego w cudowny sposób nasze stoliki znowu się zapełniały.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Grupy FKD za kolejny wspólny rok. Oby w 2019 roku równie dobrze się nam razem pracowało nad ciekawymi, trudnymi i rozwijającymi zadaniami.