Czy to na pewno papier?

Czy to na pewno papier?

Ciągły rozwój technologii druku sprawia, że coraz częściej trudno na pierwszy rzut oka odróżnić, czy coś jest wykonane z papieru czy może z innego materiału. Podobnie jest z serią trzech nietypowych notesów, które wydrukowaliśmy dla firmy Polcolorit S.A., właściciela marki Ceramica Marconi. Ich dopracowane w każdym szczególe okładki wyglądają, jakby były stworzone z drewna, betonu i marmuru…

czytaj dalej
FAQ, czyli najczęstsze pytania klientów drukarni

FAQ, czyli najczęstsze pytania klientów drukarni

Wybór odpowiedniego formatu czy papieru do notesów lub kalendarzy, a także np. liczby egzemplarzy dla części klientów jest tzw. bułką z masłem. Dla innych może być jednak nie lada wyzwaniem, które rodzi mnóstwo wątpliwości. W takiej sytuacji najlepiej szukać pomocy u źródła, czyli w drukarni. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które klienci zadają najczęściej naszym handlowcom.

czytaj dalej
Notes i długopis – duet idealny

Notes i długopis – duet idealny

Kartka papieru bez długopisu czy ołówka jest niczym wazon bez bukietu – osobno istnieją, ale nie spełniają swoich funkcji. Nasi klienci doskonale o tym wiedzą i coraz chętniej kupują komplety składające się ze spersonalizowanego notesu i akcesoriów do pisania. Co sprawia, że taki duet zasługuje na miano idealnego?

czytaj dalej
Co nowego? Rzeźbione notesy!

Co nowego? Rzeźbione notesy!

Jeżeli wydaje Ci się, że notesy kostki są bardzo przydatne, ale przy tym równie nudne, to jesteś w błędzie. Nie dość, że współczesna technologia poligraficzna pozwala na zadrukowanie ich z każdej strony dowolnym wzorem i kolorem, to teraz możesz z naszej oferty wybrać notesy rzeźbione. Co to jest?

czytaj dalej
Niech żyje papier!

Niech żyje papier!

Już po raz piąty magazyn „Zwykłe Życie” zaprasza wszystkich fanów druku na dwudniowy festiwal „Niech żyje papier!”. W dnach 7-8 kwietnia w Muzeum Etnograficznym w Warszawie zbiorą się najlepsi polscy graficy, wydawcy książek, przedstawiciele branży drukarskiej oraz… wielbiciele papieru, który wierzą, że druk ma się nadal bardzo dobrze.

czytaj dalej
5 portfolio, które Cię zainspirują

5 portfolio, które Cię zainspirują

Chociaż każdy grafik ma swój indywidualny styl, czasami warto zobaczyć, czym zajmuje się konkurencja. Przegląd portfolio najlepszych artystów w branży jest doskonałą okazją nie tylko do zaczerpnięcia inspiracji, ale także przyjrzenia się najnowszym trendom w projektowaniu. Przedstawiamy subiektywny wybór pięciu najciekawszych graficznych dossier z portalu Bēhance.

czytaj dalej
Jak przygotować plik do druku?

Jak przygotować plik do druku?

Praca grafika nie kończy się wcale w momencie wprowadzenia ostatnich poprawek od klienta i akceptacji projektu. Przed nim jeszcze jedno ważne zadanie – przygotowanie pliku do druku według wytycznych wskazanych przez konkretną drukarnię. Co trzeba zrobić na tym etapie, by bez przeszkód sfinalizować zlecenie w Grupie FKD?

czytaj dalej
Uszlachetnij druk!

Uszlachetnij druk!

Niezależnie, czy Twój projekt zostanie wydrukowany na papierze czy kartonie, można dodatkowo go zabezpieczyć i upiększyć. W jaki sposób? Wybierając jedną z dostępnych metod uszlachetniania druku. Dzięki zastosowaniu np. lakierowania czy foliowania wydruk nie tylko będzie trwalszy, ale także bardziej atrakcyjny.

czytaj dalej
Znajdź swój kolor

Znajdź swój kolor

Znasz z autopsji sytuację, w której zobaczyłeś na żywo jakiś kolor i próbowałeś słowami wyjaśnić grafikowi, o który konkretnie odcień ci chodzi? Na pewno pamiętasz, że to niezwykle frustrujące dla obu stron. Aby uniknąć niepotrzebnych nerwów, możesz wykorzystać technologię. Z pomocą, np. podczas tworzenia projektów do druku, przychodzi bowiem aplikacja Pantone Studio.

czytaj dalej