Formaty w drukarstwie

Formaty w drukarstwie

Osobom niezwiązanym zawodowo z poligrafią problem sprawia często kwestia ustaleń dotyczących formatu wydruku. Czym różni się format netto od formatu brutto? Jaki jest podstawowy format arkusza papieru stosowany w drukarniach? Jak dobrać właściwie format koperty do swojego wydruku? Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

czytaj dalej
Tęczowy notes dla innogy Polska

Tęczowy notes dla innogy Polska

Wśród najciekawszych zleceń minionych tygodni nie mogło zabraknąć nietypowego notesu dla polskiego oddziału innogy Operations, czyli coraz bardziej znanej firmy z branży energetycznej. Dzięki połączeniu doskonałego projektu i najwyższej jakości druku, otrzymaliśmy produkt, który nie tylko jest funkcjonalny, ale także cieszy oko. Czym odznacza się ten konkretny model notesu, jakie ciekawe rozwiązania prezentuje?

czytaj dalej
Kalendarze i notesy dla branży medycznej

Kalendarze i notesy dla branży medycznej

Jakie gadżety reklamowe sprawdzą się najlepiej w branży medycznej? Z pewnością będą to przydatne każdego dnia notesy, a także kalendarze, które nie tylko są użyteczne dla pracowników służby zdrowia, ale jednocześnie stanowią doskonały nośnik nienachalnej reklamy skierowanej do pacjentów. Które modele z oferty Grupy FKD najlepiej sprawdzą się w lekarskich gabinetach, przychodniach czy aptekach?

czytaj dalej
Ekstremalnie ważne nawilżanie

Ekstremalnie ważne nawilżanie

Zarówno papier, jak i farby drukarskie używane w poligrafii reagują na czynniki takie jak temperatura oraz wilgotność powietrza. Aby w magazynie oraz na hali produkcyjnej utrzymać optymalne warunki atmosferyczne przez cały rok, niezbędne jest stosowanie profesjonalnych systemów wentylacyjno-nawilżających. W Grupie FKD dbamy, aby zbyt suche powietrze nie wpływało na jakość druku. Jak to robimy?

czytaj dalej
Jak wybrać papier do projektu drukowanego?

Jak wybrać papier do projektu drukowanego?

Gdy mamy gotowy projekt, przychodzi czas na szczegółowe ustalenia z drukarnią. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego papieru do druku. Jaki jego typ wybrać do kalendarza, a jaki do notesu czy ulotek? Jakie rodzaje papieru wyróżnia się w poligrafii? Co to jest gramatura? Czy drukarnia udostępnia próbniki? Na te i inne pytania odpowiada Wiesław Atłas, kierownik produkcji w Grupie FKD, a jednocześnie poligraf z 40-letnim doświadczeniem w branży.

czytaj dalej
Masz doskonały projekt? Zgłoś go!

Masz doskonały projekt? Zgłoś go!

Coraz częściej klienci zwracają uwagę nie tylko na jakość papieru czy druku, ale także na układ graficzny i typografię projektów drukowanych. To, w jaki sposób został zaprojektowany tekst, wpływa bowiem podświadomie na postrzeganie jego treści. Właściwy dobór fontów jest sztuką, którą nie wszyscy jednak opanowali w jednakowym stopniu. Jednym z konkursów, który wyłania najciekawsze projekty drukowane na świecie, jest Red Dot Award: Communication Design. Może warto zgłosić do tej prestiżowej nagrody własne dzieła?

czytaj dalej
Czy to na pewno papier?

Czy to na pewno papier?

Ciągły rozwój technologii druku sprawia, że coraz częściej trudno na pierwszy rzut oka odróżnić, czy coś jest wykonane z papieru czy może z innego materiału. Podobnie jest z serią trzech nietypowych notesów, które wydrukowaliśmy dla firmy Polcolorit S.A., właściciela marki Ceramica Marconi. Ich dopracowane w każdym szczególe okładki wyglądają, jakby były stworzone z drewna, betonu i marmuru…

czytaj dalej
FAQ, czyli najczęstsze pytania klientów drukarni

FAQ, czyli najczęstsze pytania klientów drukarni

Wybór odpowiedniego formatu czy papieru do notesów lub kalendarzy, a także np. liczby egzemplarzy dla części klientów jest tzw. bułką z masłem. Dla innych może być jednak nie lada wyzwaniem, które rodzi mnóstwo wątpliwości. W takiej sytuacji najlepiej szukać pomocy u źródła, czyli w drukarni. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania, które klienci zadają najczęściej naszym handlowcom.

czytaj dalej