Nie tylko notes…

Nie tylko notes…

Jedną z ciekawszych realizacji ostatnich tygodni jest zamykany na magnes zestaw notesów z kolorowymi znacznikami, który jest modyfikacją naszego firmowego bestselleru. Jak wygląda i czym wyróżnia się produkt przygotowany dla Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, czyli jednostki organizacyjnej Samorządu Województwa Śląskiego?

czytaj dalej
Do you speak English? Sprichst du Deutsch?

Do you speak English? Sprichst du Deutsch?

Portfolio naszych zagranicznych klientów stale się rozrasta, dlatego w ostatni kwartał roku weszliśmy międzynarodowo! Treści z naszej strony internetowej przetłumaczyliśmy na angielski i niemiecki, a specjaliści z naszego działu handlowego podszkolili swoje umiejętności językowe, aby swobodnie komunikować się ze zleceniodawcami z innych krajów. Jeżeli dodamy do tego powtarzalną wysoką jakość naszego druku oraz wieloletnie doświadczenie w branży, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy dobrze przygotowani na eksportowy rozwój firmy!

czytaj dalej
Nowatorski kalendarz ścienny

Nowatorski kalendarz ścienny

Wiszący kalendarz czterodzielny Grupy FKD jest nowością, która przypadnie do gustu wszystkim, dla których planowanie jest podstawą pracy. Jeden rzut oka wystarczy, aby sprawdzić w nim terminy z poprzedniego, bieżącego oraz dwóch kolejnych miesięcy. Bez konieczności wertowania kartek w terminarzu biurkowym i nerwowego przeglądania dat w komputerze czy na telefonie. To spore ułatwienie, prawda?

czytaj dalej
Formaty w drukarstwie

Formaty w drukarstwie

Osobom niezwiązanym zawodowo z poligrafią problem sprawia często kwestia ustaleń dotyczących formatu wydruku. Czym różni się format netto od formatu brutto? Jaki jest podstawowy format arkusza papieru stosowany w drukarniach? Jak dobrać właściwie format koperty do swojego wydruku? Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

czytaj dalej
Tęczowy notes dla innogy Polska

Tęczowy notes dla innogy Polska

Wśród najciekawszych zleceń minionych tygodni nie mogło zabraknąć nietypowego notesu dla polskiego oddziału innogy Operations, czyli coraz bardziej znanej firmy z branży energetycznej. Dzięki połączeniu doskonałego projektu i najwyższej jakości druku, otrzymaliśmy produkt, który nie tylko jest funkcjonalny, ale także cieszy oko. Czym odznacza się ten konkretny model notesu, jakie ciekawe rozwiązania prezentuje?

czytaj dalej
Kalendarze i notesy dla branży medycznej

Kalendarze i notesy dla branży medycznej

Jakie gadżety reklamowe sprawdzą się najlepiej w branży medycznej? Z pewnością będą to przydatne każdego dnia notesy, a także kalendarze, które nie tylko są użyteczne dla pracowników służby zdrowia, ale jednocześnie stanowią doskonały nośnik nienachalnej reklamy skierowanej do pacjentów. Które modele z oferty Grupy FKD najlepiej sprawdzą się w lekarskich gabinetach, przychodniach czy aptekach?

czytaj dalej
Ekstremalnie ważne nawilżanie

Ekstremalnie ważne nawilżanie

Zarówno papier, jak i farby drukarskie używane w poligrafii reagują na czynniki takie jak temperatura oraz wilgotność powietrza. Aby w magazynie oraz na hali produkcyjnej utrzymać optymalne warunki atmosferyczne przez cały rok, niezbędne jest stosowanie profesjonalnych systemów wentylacyjno-nawilżających. W Grupie FKD dbamy, aby zbyt suche powietrze nie wpływało na jakość druku. Jak to robimy?

czytaj dalej
Jak wybrać papier do projektu drukowanego?

Jak wybrać papier do projektu drukowanego?

Gdy mamy gotowy projekt, przychodzi czas na szczegółowe ustalenia z drukarnią. Jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego papieru do druku. Jaki jego typ wybrać do kalendarza, a jaki do notesu czy ulotek? Jakie rodzaje papieru wyróżnia się w poligrafii? Co to jest gramatura? Czy drukarnia udostępnia próbniki? Na te i inne pytania odpowiada Wiesław Atłas, kierownik produkcji w Grupie FKD, a jednocześnie poligraf z 40-letnim doświadczeniem w branży.

czytaj dalej