Planujesz działania zero waste w firmie, a może związaną z ekologią kampanię marketingową? Mamy coś, co z pewnością Cię zainteresuje. Nasza nowość - papier z nasionami jest najpierw nośnikiem informacji, np. reklamowych, ale potem bazą do wzrostu kwiatów. Jak to możliwe? Sprawdź, dlaczego rosnący papier to doskonałe rozwiązanie dla marek dbających o zrównoważony rozwój.

Co to jest rosnący papier?

Rosnący papier, nazywany też papierem z nasionami, to ręcznie czerpany papier z dodatkiem nasion roślin. Powstaje częściowo z papieru makulaturowego. Można wykorzystać go do wydruków firmowych, a następnie jako podkładkę do wzrostu roślin kwitnących. Jest materiałem w 100 procentach biodegradowalnym, a więc rozkładającym się pod wpływem działania czynników środowiska naturalnego, m.in. wody i promieni słonecznych. Idealnie sprawdza się w kampaniach reklamowych zero waste oraz ekologicznych działaniach promocyjnych firm.

Jak powstaje czerpany papier z nasionami?

Ręcznie czerpany papier wytwarzany jest zgodnie z zasadami technologii wynalezionej w I w n.e. w Chinach. Do jego produkcji używa się długowłóknistej celulozy i papierów przeznaczonych do recyklingu, które zalewa się wodą. Do uzyskanej masy dodaje się mieszankę nasion kwiatów, np. maciejki, rumianku czy stokrotki. Taką pulpę papierową nakłada się na sito o drobnych oczkach, rozmaitych rozmiarach oraz kształtach. Po odsączeniu nadmiaru wody i osadzeniu się w papierze nasion całość dociska się z dużą siłą. Odciśnięte arkusze papieru czerpanego z nasionami suszy się i przeznacza do zadruku.

Czy papier rosnący jest eko?

Papier z nasionami, który oferujemy w naszej drukarni, jest produktem ekologicznym pod wieloma względami. Jak wspomnieliśmy, jest w pełni biodegradowalny, czyli stosunkowo szybko ulega całkowitemu rozkładowi pod wpływem czynników naturalnych. Nasz papier rosnący nie zawiera też szkodliwej chemii, a energia potrzebna do jego produkcji pochodzi z odnawialnych źródeł, takich jak instalacje fotowoltaiczne. Ponadto papier z nasionami częściowo wykorzystuje surowce z recyklingu, czyli papier makulaturowy. Nasiona używane do jego produkcji są certyfikowane i pochodzą wyłącznie z polskich gospodarstw rolnych.

Do jakich wydruków sprawdzi się papier rosnący?

Papier z nasionami doskonale sprawdzi się do różnego typu wydruków ekologicznych gadżetów firmowych. Najczęściej produkuje się z jego wykorzystaniem bony rabatowe, metki, winietki czy zaproszenia. W naszej drukarni możesz na nim wydrukować także: ulotki, foldery, okładki notesów, koperty, etykiety i cenówki. Takie produkty promocyjne czy reklamowe są niezwykle oryginalne i ekologiczne, co jest kluczowe, gdy firma dba o zrównoważony rozwój.

Jak sprawić, żeby z papieru wyrosły kwiaty?

Aby z papieru z nasionami wyrosły kwiaty, należy utrzymywać go w odpowiedniej wilgotności. Można to zrobić poprzez umieszczenie kartki w przezroczystym, zamykanym pojemniku ustawionym w słonecznym miejscu i jej regularne zraszanie. Kartkę można także wsadzić bezpośrednio do ziemi, podlewać i czekać na pierwsze kiełki. Skąd osoba, która otrzyma notes, ulotkę, folder, wizytówkę czy cenówkę przygotowaną z papieru z nasionami, ma wiedzieć, że mogą wyrosnąć z niej kwiaty? Nadrukujemy na nich krótką instrukcję „sadzenia rosnącego papieru”.

Wydruki firmowe to mus? Wybierz papiery eko

Drukowanie materiałów reklamowych czy firmowych to dla wielu marek codzienność. Chcąc zmniejszyć negatywny wpływ tego procesu na środowisko naturalne, najlepiej wybierać papiery ekologiczne. Jeśli chcesz połączyć „zielone” podejście z innowacyjnością marketingową, optymalnym wyborem jest nasza nowość - papier czerpany z nasionami. Nie tylko pozwala on na wydruk ekologicznych materiałów promocyjnych, ale także stanowi cegiełkę wkładu w ochronę środowiska. Z papierem rosnącym możesz stworzyć efektowne, ale jednocześnie odpowiedzialne kampanie marketingowe. Chcesz wiedzieć więcej o rosnącym papierze? Zastanawiasz się, jak wykorzystać go w swoich działaniach firmowych? Skontaktuj się z naszym działem handlowym – nasi specjaliści doradzą Ci, jakie produkty z papierem z nasionami wybrać, a graficy stworzą na życzenie projekt dopasowany do Twoich oczekiwań.